رئیس جمهور غنی با بزرگان و متنفذین ولایت کندهار دیدار کرد

رئیس جمهور غنی با بزرگان و متنفذین ولایت کندهار دیدار کرد

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، قبل از ظهر امروز با شماری از بزرگان و متنفذین ولایت کندهار، در ارگ دیدار کرد.

ابتدا، محمود کرزی، شیرین آقا قریشی متنفذ قومی و سیدجان خاکریزوال رئیس شورای ولایتی کندهار به نماینده از دیگران صحبت کردند و از رئیس جمهور غنی بخاطر حل مشکل آب آشامیدنی مردم لوی ویاله کندهار و پروژه های دیگر، ابراز تشکر کردند.

همچنان سخنرانان متذکره مشکلات شان را در بخش های معارف به خصوص کمبود معلمین و کتاب، قباله‌جات شهرک عینو مینه و مشکلات تاجران، با رئیس جمهور شریک ساختند و خواستار حل مشکل کانتینرهای توقف‌ داده شده در هرات، گردیدند.

رئیس جمهور غنی ضمن خوش آمدید به بزرگان ولایت کندهار، گفت که پروژه های انکشافی در این ولایت یکی پی دیگر تطبیق خواهد شد؛ حکومت مشکل قباله‌جات شهرک عینو مینه را بررسی نموده و در روشنایی قانون، اقدامات صورت خواهد گرفت. وی افزود که وزارت های مالیه و ترانسپورت پیشنهادات شان را به منظور حل مشکل کانتینرهای توقف داده شده در هرات، با ریاست جمهوری شریک سازند.

رئیس جمهور تصریح کرد که به شمول لوی کندهار، در سطح تمام کشور به معارف توجه اساسی صورت می گیرد و مشکلات موجود در این بخش حل می گردد. وی افزود که سپین بولدک در نتیجۀ سرمایه گذاری، به یک بندر خشکه و ساحه انکشافی مبدل خواهد شد.

رئیس جمهور کشور گفت که بالای مدیریت آب بحیث یک اولویت مهم تمرکز و سرمایه گذاری صورت می گیرد؛ با تکمیل شدن کار بند کجکی، یک میلیار مکعب آب ذخیره می شود و در کنار آن، پس از مطالعات تخنیکی یک بند دیگر در ولسوالی موسی قلعه نیز اعمار می گردد.#