اعلامیه مطبوعاتی در پیوند به شهادت سربازان پولیس ملی و اردوی ملی‎

ارگ، کابل: گروه طالبان صبح امروز، در حالی‌که هموطنان ما از یک‌سو نگران شیوع ویروس کرونا می‌باشند و از سوی دیگر به هدف تامین صلح و ثبات دائمی به آغاز سال‌نو خوشنود بودند، بالای پوسته امنیتی در نزدیکی شهر قلات مرکز ولایت زابل حمله کردند و شماری از سربازان پولیس ملی و اردوی ملی را به شهادت رساندند.

رئیس جمهور غنی ضمن محکوم نمودن این حمله وحشیانه، گفت که این فرزندان صادق کشور (نیروهای امنیتی و دفاعی) که با شجاعت و دلیری نه تنها از مردم و کشور، بلکه در خط نخست مبارزه با تروریزم بخاطر امنیت منطقه و جهان می‌رزمند؛ ملت عظیم افغانستان و جهانیان از فداکاری های آنان قدردانی می‌کنند و با تمام قوت در حمایت از این نیروها ایستاده اند.

در این مرحله حساس و سرنوشت‌ساز کشور که بیشتر از هر زمان دیگر فرصت برای صلح که آرزوی بزرگ و خواست اساسی مردم ماست، فراهم گردیده؛ این‌گونه حملات وحشیانه و تروریستی گروه طالبان نه تنها فرصت صلح را به خطر مواجه می‌کند، بلکه نفرت مردم را در مقابل این گروه بیشتر از پیش افزایش می‌دهد.

رئیس جمهور غنی مراتب عمیق تسلیت و غمشریکی خویش را به خانواده‌های شهدا ابراز نموده و برای شهدای این رویداد از درگاه ایزد منان استدعای جنت فرودس نمود.