اعلامیۀ مطبوعاتی در رابطه به حمله تروریستی بالای گرودواره اهل سیک در کابل

ارگ، کابل: دشمنان مردم افغانستان در ادامۀ جنایات شان، صبح امروز بالای گرودواره هموطنان سیک ما در مربوطات حوزه اول شهر کابل، حمله تروریستی انجام دادند و باعث جراحت و جان باختن شماری از هموطنان بی دفاع ما شدند.

رئیس جمهور غنی ضمن محکوم نمودن این جنایت ضد بشری، گفت: “حمله بالای اماکن مذهبی نهایت زبونی دشمن را نشان می دهد. اماکن مذهبی از هرگونه حملات و خشونت مصئون می باشند.”

رئیس جمهور کشور افزود: هموطنان هندو و سیک ما در طول تاریخ مثال خوبی از همزیستی مسالمت آمیز بوده اند. این هموطنان ما با وجود مشکلات و مشقاتی که به آن مواجه شده اند، در وطن باقی مانده و تلاش نموده اند تا نقش مفیدی در جامعه داشته باشند. دولت افغانستان متعهد به دفاع از این هموطنان بوده و حمله زبونانه به مراسم مذهبی شان را جنایت نابخشودنی میداند.

رئیس‌ جمهور کشور به مسوولین مربوطه هدایت داد تا در زمینۀ رسیدگی به مجروحین این حادثۀ تروریستی از هیچگونه سعی و تلاش دریغ نه ورزند. وی همچنان مراتب تسلیت و هم‌دردی خویش را به خانواده‌های قربانیان این رویداد ابراز کرده و برای زخمی‌شده‌گان صحتمندی کامل از درگاه ایزد متعال، استدعا می نماید.#