اعلامیه مطبوعاتی در پیوند به حمله تروریستی بالای معاون اول ریاست جمهوری

ارگ، کابل: با تاسف فراوان دشمنان صلح و ثبات افغانستان، صبح امروز با حمله تروریستی بالای کاروان موترهای امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری در منطقه ناحیه چهارم شهر کابل که به سوی دفتر شان در حرکت بودند، شماری از هموطنان ما را شهید و مجروح کردند.

رئیس جمهور غنی ضمن محکوم نمودن شدید این حمله تروریستی، گفت که پس از وقوع این حملۀ دردناک تروریستی، جویای احوال امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری شدم که به مرحمت الهی صحت و سلامت هستند، اما از اینکه در این حمله تروریستی به شماری از هموطنان ما آسیب های جانی و مالی رسیده است، سخت متاثر می باشم و مراتب تسلیت و غمشریکی خویش را به خانواده های شهدا، ابراز میدارم.

رئیس جمهور گفت که تروریستان و حامیان خارجی شان با انجام چنین جنایت ها؛ صلح، جمهوریت و آینده روشن کشور را که خواست بزرگ و اساسی مردم ما است، تضعیف نمی توانند و مبارزه نیروهای امنیتی و دفاعی ما در برابر تروریستان با جدیت و قاطعیت ادامه خواهد داشت.

رئیس جمهور ضمن اینکه به نهادهای مربوطه بخاطر بررسی همه جانبه این رویداد و تداوی مجروحین هدایت داد، از بارگاه ایزد متعال برای شهدا بهشت برین و به مجروحین، شفای کامل استدعا دارد.