اعلامیه مطبوعاتی در پیوند به شهادت محمد یوسف رشید رئیس اجرائیه فیفا

اعلامیه مطبوعاتی در پیوند به شهادت محمد یوسف رشید رئیس اجرائیه فیفا

ارگ، کابل: با تاسف فراوان، دشمنان افغانستان محمدیوسف رشید رئیس بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان(فیفا) را در ناحیه هفتم شهرکابل با انجام یک حمله تروریستی، به شهادت رساندند.

رئیس جمهور غنی این رویداد تروریستی را شدیدا محکوم نموده، گفت که محمدیوسف رشید سالیان زیادی از عمرش را در راستای نهادینه ساختن مردم سالاری و شفافیت امور انتخاباتی سپری کرد و حادثه شهادت اش اندوه بار و مایه تاسف است. وی به نهادهای مربوطه بخاطر شناسایی و مجازات عاملین این رویداد تروریستی، هدایات لازم داد.

رئیس جمهور با اشاره به افزایش حملات گروه های تروریستی بالای تاسیسات و نهادها عامه، گفت: دشمنان با انجام اینگونه حملات، افغانستان کنونی را که پیشرفت ها و دستاوردهای پسین را با تلاش ها و فداکاری های بی دریغ مردم بدست آورده است، به عقب برده نمی توانند، زیرا مردم ما همانند نیروهای امنیتی و دفاعی دلیر خویش، شب و روز در راستای حفاظت از کشور و آبادی و پیشرفت آن، تلاش می ورزند.

رئیس جمهور کشور مراتب تسلیت و همدردی عمیق خویش را بخاطر شهادت محمد یوسف رشید به خانواده و همکاران موصوف و تمام مردم کشور ابراز داشته و از بارگاه خداوند متعال برای آن شهید بهشت برین استدعا می نماید.