رئیس جمهور غنی با سرمنشی سازمان ناتو، صحبت تیلفونی نمود

رئیس جمهور غنی با سرمنشی سازمان ناتو، صحبت تیلفونی نمود

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان ظهر امروز با ینس ستولتنبرگ سرمنشی سازمان ناتو صحبت تیلفونی کرد.

در این مکالمۀ تیلفونی، هر دو جانب در مورد پروسۀ صلح، کنفرانس وزرای دفاع کشورهای عضو سازمان ناتو و حمایت های دوامدار ناتو از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان، بحث و تبادل نظر نمودند.

ینس ستولتنبرگ سرمنشی سازمان ناتو در مورد کنفرانس وزرای دفاع کشورهای عضو سازمان ناتو به رئیس جمهور معلومات داده، گفت که کشورهای عضو ناتو در پروسه صلح افغانستان از دیپلوماسی فعال استفاده می کنند، تا این پروسه به موفقیت برسد.

وی ضمن ابراز نگرانی از افزایش خشونت ها در افغانستان گفت که تمام فیصله های کشورهای عضو این سازمان مشروط خواهد بود و در آن از نزدیک با ایالات متحده امریکا هماهنگی خواهند کرد.

سرمنشی سازمان ناتو در مورد خروج نیروهای امریکایی و ناتو از افغانستان، گفت که مشورت ها ادامه دارد و تاکنون در این خصوص تصمیم گرفته نشده است و همچنان بازنگری موافقتنامه که میان طالبان و امریکا صورت گرفته، از سوی حکومت ایالات متحده امریکا جریان دارد.

در این تماس تیلفونی، ینس ستولتنبرگ سرمنشی سازمان ناتو بر حل مسالمت آمیز معضله افغانستان تاکید کرد و حمایت خویش را از صلح پایدار و باعزت در افغانستان ابراز نمود.

همچنان موصوف گفت که تعهد دوامدار سازمان ناتو از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در راستای مبارزه با تروریزم ادامه دارد.#