رئیس جمهور غنی: ادامه جنگ و خونریزی در کشور، برای ما قابل قبول نیست

رئیس جمهور غنی: ادامه جنگ و خونریزی در کشور، برای ما قابل قبول نیست

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان عصر امروز با بزرگان، متنفذین و علمای کرام ولایات مختلف کشور، دیدار کرد.

در این دیدار که در قصر چهارچنار ارگ انجام شد، ابتدا اسدالله وفا، شیر محمد حقیار اسحاق زی، عبدالرحمن ځدران، صفر محمد کاکړ و شاه جهان به نمایندگی از دیگران صحبت کردند.

آنان ضمن اینکه از توجه رئیس جمهور بخاطر بازسازی بناهای تاریخی، احداث پروژه های زیربنایی و مدیریت آب ها به ویژه احداث و بهره برداری بند کمال خان، تشکر کردند، خواست ها و پیشنهادات شان را در راستای حمایت از نظام، حراست از قانون اساسی، تامین صلح باعزت، پایدار و عادلانه، حفظ ارزش های دو دهه پسین به ویژه اصل انتخابات و ختم جنگ و خشونت های جاری، با رئیس جمهور شریک ساختند.

رئیس جمهور غنی پس از استماع خواست ها و پیشنهادات آنان، گفت که ادامه جنگ و خونریزی برای ما قابل قبول نیست. ما خواهان صلح عادلانه و پایدار در کشور هستیم و هدف مطلوب ما افغانستان مستقل، مردم سالار و متحد است و باید انقطاع به میان نیاید.

رئیس جمهور بر پایان جنگ در افغانستان تاکید کرده، گفت که جامعه بین المللی باید ضمانت های لازم را بخاطر تامین صلح پایدار و ختم جنگ در افغانستان بدهد.

رئیس جمهور کشور در اخیر سخنانش با بیان اینکه قانون اساسی به عنوان وثیقه ملی، قاعدۀ بازی ما می باشد، افزود که اکنون فرصت صلح نسبت به چهار دهۀ گذشته، بی نظیر است، دنیا در کنار ما قرار دارد، ما به صلح میرسیم و باید با عقل و تدبیر به پیش برویم.#