رئیس‌جمهورغنی به‌منظور تسریع روند ثبت‌نام رای‌دهندگان، به مسوولین ملکی و نظامی هدایات لازم داد

رئیس‌جمهورغنی به‌منظور تسریع روند ثبت‌نام رای‌دهندگان، به مسوولین ملکی و نظامی هدایات لازم داد

محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان بعد از ظهر امروز در مرکز ملی توحید در ارگ از طریق ویدیو کنفرانس، به والیان، مسوولین امنیتی و نظامی و رؤسای کمیسیون‌های ولایتی انتخابات ۳۴ ولایت به‌منظور تسریع روند ثبت‌نام رای‌دهندگان برای انتخابات ولسی جرگه و شوراهای ولسوالی‌ها، هدایات لازم داد.

رئیس‌جمهورغنی به وزیر حج و اوقاف هدایت داد که فردا در خطبه‌های نماز جمعه درخصوص اهمیت ثبت‌نام پروسۀ رای‌دهندگان برای مردم آگاهی‌رسانی نمایند و آنان را برای ثبت نام در این پروسه تشویق نمایند.

رئیس‌جمهور به والیان ۳۴ دستور داد که با درنظرداشت امکانات، سهولت‌های لازم را برای زنان رای‌دهنده در مراکز ثبت‌نام رای‌دهندگان فراهم سازند. هم‌چنان به مسوولین امنیتی و دفاعی هدایت داد که در تأمین امنیت مراکز ثبت‌نام تلاش بیشتر به خرج دهند.

محمداشرف غنی به والیان ۳۴ ولایت کشور دستور داد که از مأمورین دولتی بخواهند تا خودشان و اعضای خانواده‌های‌ آنها که واجد شرایط ثبت‌نام می‌باشند، طی هفتۀ آینده نام‌های خویش‌را ثبت نمایند. هم‌چنان به مردم ولسوالی‌ها دراین خصوص آگاهی‌رسانی کنند.

رئیس‌جمهورغنی بااشاره به نقش علما، متنفذین، جامعه‌مدنی، جوانان، رسانه‌ها و همه اقشار جامعه در پروسۀ ملی انتخابات، تأکید کرد که در هماهنگی و همکاری با کمیسیون مستقل انتخابات جهت تقویت سطح آگاهی مردم بکوشند و آنان را تشویق کنند تا در پروسۀ ملی انتخابات اشتراک ورزند و از حق رأی قانونی خود استفاده نمایند زیرا بدون ثبت‌نام، رأی داده نمی‌توانند.