اعلامیۀ مطبوعاتی در پیوند به درگذشت سفیر امارات متحدۀ عربی

۲۷ دلو ۱۳۹۵

ارگ، کابل: محمداشرف غنی رئیس‎جمهوری اسلامی افغانستان با آگاهی از خبر درگذشت جمعه محمد عبدالله الکعبی سفیر امارات متحده عربی در افغانستان، شدیداً متاثر گردید.

سفیر امارات متحدۀ عربی و شماری دیگری از دیپلمات‎های آن کشور که به تاریخ ۲۱ جدی سال روان به‎منظور افتتاحبنیاد خیریۀ النهیان به ولایت کندهار سفر کرده بودند، هدف یک حملۀ تروریستی قرار گرفتند. در آن حادثه تروریستی جمعه محمد عبدالله الکعبی جراحت برداشت.

سفیر امارات متحده عربی و همکارانش در یک ماموریت بشردوستانه بخاطر صلح و انکشاف افغانستان بزرگترین قربانی را متقبل شدند، این قربانی‎ها فراموش نخواهند شد و نزد مردم افغانستان ماندگار خواهند ماند.

رئیس‎جمهور غنی ضمن ابراز تاثر و تألم بخاطر درگذشت سفیر امارات متحده عربی در افغانستان، گفت که حمله بالای دیپلمات‎های امارات متحده عربی نمی‎تواند روابط ما را با این کشور خدشه دار کند، زیرا افغانستان و امارات دارای روابط پایدار و مستحکم می‌‎باشند.

رئیس جمهور افزود: ریختن خون شهروندان افغانستان و امارات متحدۀ عربی در این رویداد تروریستی، عزم و ارادۀ حکومات و مردمان دو کشور را در راستای مبارزه با تروریزم راسخ تر می‎سازد.

رئیس جمهور کشور مراتب تسلیت و همدردی خود را به خانوادۀ مرحوم الکعبی، حکومت و مردم دوست و برادر امارات متحده عربی ابراز می‌کند.

گفتنی است که رئیس جمهور غنی اخیراً به امارات متحده عربی سفر کرد و به‌گونۀ جداگانه با خانواده‌های دیپلمات‌های آن کشور که در حادثه تروریستی کندهار به شهادت رسیده بودند، دیدار نمود و مراتب تسلیت و غمشریکی خویش را به نمایندگی از حکومت و مردم افغانستان به آنان ابراز کرد.

شریک سازی
Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someoneTweet about this on TwitterShare on LinkedIn0