اعلامیۀ مطبوعاتی در پیوند به حملۀ تروریستی بالای مسجد امام زمان

، کابل: تروریستان که هم‌واره به اشارۀ باداران شان دست به جنایات و کشتار مردم زده‌اند، امروز جمعه یک‌بار دیگر مردم عام و عابدین را در مسجد و خانۀ خدا حین عبادت هدف قرار دادند و بار دیگر زبونی خود را به اثبات رساندند.

جانیان تروریست با حمله به مسجد امام زمان در قلعۀ نجارای کابل، شماری از هموطنان ما را شهید و مجروح کردند که به سزای اعمال شوم شان می‌رسند.

گروه‌های تروریستی که همه‌روزه به شکست شان بیشتر پی‌می‌برند، اماکن مقدس، عبادت‌گاه‌ها و مردم را به شمول نمازگزاران، زنان و کودکان هدف قرارداده که هر بار به پاسخ سنگین از سوی نیروهای امنیتی ما مواجه گردیده و نابود شده‌اند.

وحدت و هم‌پذیری مذهبی ملت افغانستان در سطح کشورهای اسلامی نمونه و الگو است که هیچ جریانی با انجام اعمال تروریستی نمی‌تواند این وحدت را خدشه‌دار سازد. حکومت افغانستان از علمای جهان اسلام می‌خواهد که در برابر اقدامات دین‌ستیزانۀ تروریستان انزجار شانرا بیان نمایند تا مسلمانان در فضای امن  به عبادت بپردازند.

رئیس‌جمهور محمداشرف غنی با اظهار محکومت شدید این حادثۀ تروریستی، تأکید می‌ورزد که تروریستان شکست‌خورده هیچ‌گاه نمی‌توانند با انجام چنین حملات خصمانه و ضد دینی و بشری، به اهداف شوم شان دست یابند. آنها باید بدانند که در هرکجا هدف نیروهای امنیتی و دفاعی ما قرار می‌گیرند و برای همیشه نابود خواهند شد.

رئیس‌جمهور کشور مراتب تسلیت و همدردی عمیق خویش را به خانواده‌های شهدای حادثۀ تروریستی مذکور ابراز داشته، به مجروحین صحت کامل و به شهدا بهشت برین استدعا می‌دارد.#

شریک سازی
Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someoneTweet about this on TwitterShare on LinkedIn0