رئیس جمهور غنی: کار اعمار بند شاه توت به زودی آغاز می شود

رئیس جمهور غنی: کار اعمار بند شاه توت به زودی آغاز می شود

محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان شام امروز با نمایندگان منتخب مردم کابل در لویه جرگه مشورتی صلح، در ارگ دیدار کرد.

در این دیدار ابتدا حاجی عبدالمجیب صافی، سعیده الکوزی، رحیمه پوپلزی و عاطفه شکوری صحبت کردند و از رئیس جمهور بخاطر تدویر لویه جرگه مشورتی صلح و دادن چک سفید، تشکر کردند و از پیشرفت ها و دستاوردهای رئیس جمهور در بخش های مختلف ستایش نمودند.

آنان پیشنهادات خویش را در رابطه به استخدام استادان مسلکی، اختطاف، دزدی، غصب، بندش راه ها، تطبیق نشدن پروژه ها، ایجاد زمینه های اشتغال، برق، تجهیز شفاخانه ها، سرک ها، محیط زیست، اصلاح نشرات رسانه ها، معاشات معلمین و تطبیق پروژه های زیربنایی در ولسوالی ها با رئیس جمهور شریک ساختند.

رئیس جمهور غنی از مهمان نوازی شهریان کابل و اشتراک فعال آنان در لویه جرگه مشورتی صلح تشکر کرده، افزود که طرح و انکشاف شهر کابل در شش جلد ترتیب شده است و بعد از تطبیق آن، کابل بی جهت حرکت نخواهد کرد.

رئیس جمهور با اشاره به احیای هویت تاریخی، گفت که کار بازسازی مسجد جامع عیدگاه، ارگ، قصر دارالامان و دیگر قصرهای تاریخی دوره امانی به سرعت جریان دارد و تا مراسم صدمین سالروز استرداد و استقلال کشور به پایان خواهند رسید.

وی افزود که کار اعمار بند شاه توت به زودی آغاز و در شش ماه آینده، دریای کابل تغییر اساسی خواهد کرد. رئیس جمهور کشور گفت که۹۰ فیصد تاسیسات و ادارات دولتی به دارالامان انتقال داده می شوند و هزاران جریب زمین غصب شده دولتی در کابل دوباره بدست آمده است. همچنان در آینده نزدیک به ۱۰ هزار شهروند کابل سند ملکیت داده خواهد شد.#