رئیس‌جمهور غنی با هیأت کشور شاهی هالند در رابطه به مدیریت آب بحث نمود

رئیس‌جمهور غنی با هیأت کشور شاهی هالند در رابطه به مدیریت آب بحث نمود

محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان عصر امروز با هیأت کشور شاهی هالند که متخصصین آب آن کشور نیز  در آن شامل بودند، دیدار کرد.

در این دیدار که در قصر دلگشای ارگ انجام شد، مسئولین وزارت انرژی و آب نیز حضور داشتند، رئیس‌جمهور غنی ضمن خوش‌آمدید به هیأت متذکره، گفت که در آخرین ملاقات با صدر اعظم شاهی هالند در رابطه به همکاری و تشریک تجارب در عرصۀ استفاده و مدیریت آب، گفتگو صورت گرفته بود و اکنون برای بحث‌های تخصصی زمینه فراهم گردیده است.

رئیس‌جمهور از تجارب عالی و موفق شاهی هالند در استفاده و مدیریت آب یادآوری کرده، افزود که افغانستان نیاز دارد تا در بخش‌های متذکره ظرفیت‌سازی اساسی نماید. وی افزود که افغانستان منابع طبیعی فراوان دارد و سرمایه‌گذاری بالای آب از اولویت‌های حکومت افغانستان می‌باشد و مدیریت آب‌ها منتج به از بین‌رفتن حلقه خبیثۀ سیلاب‌ها و خشک‌سالی  که افغانستان از این ناحیه آسیب پذیر است، خواهد شد.

هیات متذکره از تلاش‌های رئیس‌جمهور کشور به‌خاطر مهارنمودن آب‌های کشور قدردانی کردند و گفتند که کشور شاهی هالند آمادۀ همکاری در قسمت طرح و ساخت بندهای آب‌گردان کوچک، متوسط و بزرگ می‌باشد و همچنان در تشریک تجارب با متخصصین افغان و آموزش‌های حرفه‌یی نیز همکاری همه جانبه خواهد کرد.