رئیس جمهور غنی، استعفای رئیس عمومی امنیت ملی را منظور کرد

رئیس جمهور غنی، استعفای رئیس عمومی امنیت ملی را منظور کرد

جلسۀ فوق العاده امنیتی در پیوند به عملیات اخیر در ولایت ننگرهار و رویداد تروریستی امروز در شهر کابل، تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان برگزار گردید.

در این جلسه که بعد از ظهر امروز در ارگ انجام شد، ابتدا استعفای محمد معصوم ستانکزی رئیس عمومی امنیت ملی در پیوند به عملیات زیر نام ضد داعش در ولایت ننگرهار که در نتیجۀ آن چهار جوان از اعضای یک خانواده کشته شدند، منظور گردید.

رئیس جمهور غنی، به مسئولین ریاست عمومی امنیت ملی هدایت جدی داد تا افراد دخیل در رویداد یادشده را شناسایی و جهت تحقیقات بعدی، به لوی څارنوالی معرفی نمایند.

رئیس جمهور تاکید کرد که تمام عملیات های نظامی باید در چارچوب قوانین نافذۀ کشور انجام شود.

رئیس جمهور غنی، گفت که به عنوان سرقوماندان اعلی قوای مسلح و مسئول درجه اول کشور، کشتن هیچ فرد ملکی برایم قابل قبول نیست و این رویداد را به گونه جدی تعقیب می‌کنم.

رئیس جمهور گفت: هر فرد و هر منسوب نظامی که در پیوند به این حادثه مقصر شناخته شود، در مطابقت به قوانین نافذۀ کشور با وی برخورد صورت گیرد.

رئیس جمهور کشور در مورد رویداد تروریستی امروز در ناحیه نهم شهر کابل، گفت: طالبان با بی شرمی و گستاخی کامل، مسئولیت این تراژیدی را به عهده گرفتند. پیام من برای ملت همیشه پیام صلح بوده است، اما پیام طالبان همواره انتحار، انفجار و وحشت می باشد.

رئیس جمهور غنی تصریح کرد که نیروهای دلیر امنیتی و دفاعی ما، در برابر چنین جنایت طالبان از مردم، ارزش های ملی و وطنی، به بهای خون شان دفاع می کنند و به شمول طالبان، به هیچ گروه جایتکار اجازه نخواهند داد تا به سرنوشت مردم ما حاکم شوند.