رئیس‌جمهورغنی با معاون نهاد بین‌المللی امریکا در امور مبارزه با مواد مخدر و حاکمیت قانون، دیدار کرد

رئیس‌جمهورغنی با معاون نهاد بین‌المللی امریکا در امور مبارزه با مواد مخدر و حاکمیت قانون، دیدار کرد

محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان عصر امروز در دیدار با ویلیم براون فیلد معاون نهاد بین‌المللی امریکا در امور مبارزه با مواد مخدر و حاکمیت قانون، درخصوص چگونگی مبارزه علیه مواد مخدر در سطح منطقه و جهان بحث و تبادل نظر کرد.

در این دیدار که در ارگ انجام شد، ویلیم براون فیلد گفت که حکومت امریکا پیرامون استراتیژی مبارزه علیه مواد مخدر کار می‌کند و می‌خواهد از نظریات و مشوره‌های رئیس‌جمهورغنی و حکومت افغانستان در استراتیژی مذکور، استفاده نماید.

وی افزود که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحدۀ امریکا، ارادۀ قوی در امر مبارزه علیه مواد مخدر دارد و از آن‌جای‌‌که افغانستان بزرگ‌ترین تولیدکنندۀ مواد مخدر محسوب می‌شود، استراتیژی یادشده می‌تواند تأثیرات مثبت را بالای افغانستان داشته‌باشد.

رئیس‌جمهورغنی از استراتیژی جدید امریکا در راستای مبارزه علیه مواد مخدر استقبال کرد و با اشاره به سیستم شبکه‌های تولید و قاچاق مواد مخدر گفت: گروه‌های تروریستی و شبکه‌های جرمی مواد مخدر بین‌المللی باهم ارتباط دارند و یک‌دیگر را تقویت می‌نمایند که باید علیه همه آنها به‌گونۀ مشترک مبارزه شود.

رئیس‌جمهور افزود، تا زمانی‌که با قاچاق‌بران کلان بین‌المللی مواد مخدر مبارزه و منابع مالی و پولی آنان خشکانده نشود، تنها مبارزه علیه مواد مخدر در افغانستان، راه‌حل این مشکل نمی‌باشد.

دراخیر این دیدار، ویلیم بروان از ارائه مشوره‌های سودمند رئیس‌جمهورغنی تشکر کرده برنامه‌ها و دست‌آوردهای حکومت افغانستان را در بخش‌های مختلف ستود#

شریک سازی
Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someoneTweet about this on TwitterShare on LinkedIn0