رئیس جمهور غنی: پوهنتون زابل بنام میرویس نیکه  نام‌گذاری خواهد شد

رئیس جمهور غنی: پوهنتون زابل بنام میرویس نیکه  نام‌گذاری خواهد شد

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در جریان سفرش به ولایت زابل، با استادان پوهنتون زابل، معلمین، جوانان و شماری از نمایندگان نهادهای مدنی دیدار کرد و نظریات، پیشنهادات و خواست های آنان را استماع نمود.

در این دیدار محمد رسول بریال، داکتر عصمت الله، روح الله رشیدی، نظیفه جلالی، وژمه توخی و زهرا توخی به ترتیب به نمایندگی از استادان پوهنتون، معلمین، جوانان، جامعه مدنی، زنان و ولسی جرگه صحبت کردند.

آنان خواست ها و پیشنهادات شان را در رابطه به ارتقای ظرفیت،خودکفایی اقتصادی و زراعتی، ایجاد پوهنځی زراعت، اعمار تعمیرهای اداری و تدریسی و کتابخانه، توجه به معارف، بازگشایی مکاتب مسدود شده، تخصیص بورسیه ها، ایجاد شهرک معلمین، مهار آب‌ها، انکشاف پوهنتون، برق، اعمار کامپلکس ورزشی، بررسی دوسیه های زندانیان، جلوگیری از مرگ و میر مادران و اطفال، سرمایه گذاری روی جوانان و فراهم کردن زمینه تحصیل برای آنان، با رئیس جمهور شریک ساختند.

رئیس جمهور غنی از آنان بخاطر اینکه خواست ها و پیشنهادات شان را به گونه واضح شریک ساختند، تشکر کرده، گفت که ما باید دست به دست همدیگر بدهیم و در مورد محدودیت ها و فرصت ها باید بدانیم که چه چیزی به ما به میراث رسیده است و ما در پنج سال گذشته چه کرده ایم.

رئیس جمهور با تاکید گفت که در حکومتداری محلی زابل به زودی تغییر می‌آید و به خاطر استخدام افراد متخصص و شایسته در بست های خالی، یک هیأت کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی به این ولایت سفر خواهد کرد.

رئیس جمهور کشور در اخیر سخنانش گفت که  در سال جاری بودجه زیاد برای پوهنتون زابل اختصاص یافته است، تعمیر اداری و کتابخانه آن اعمار می‌شود و نام پوهنتون زابل بنام میرویس نیکه نامگذاری خواهد شد.#