رئیس‌جمهور غنی جهت برگزاری مراسم تشیع جنازه، به خاکسپاری و فاتحۀ مرحوم حضرت صبغت‌الله مجددی، هدایات لازم صادر کرد

رئیس‌جمهور غنی جهت برگزاری مراسم تشیع جنازه، به خاکسپاری و فاتحۀ مرحوم حضرت صبغت‌الله مجددی، هدایات لازم صادر کرد

جلسۀ فوق‌العادۀ کابینه به ارتباط تصمیم‌گیری روی تعدیلات در قانون انتخابات، قبل از ظهر امروز تحت ریاست محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان در قصر چهارچنار ارگ تدویر یافت. ابتدا، رئیس‌جمهور غنی و داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه به نمایندگی از دولت و کابینه، مراتب تسلیت خویش را به مناسبت درگذشت مرحوم پروفیسور حضرت صبغت‌الله مجددی رهبر ملی و شخصیت جهادی، مجاهد نستوه، رهبر حزب جبهۀ نجات ملی، رئیس لویه‌جرگه قانون اساسی نوین کشور و موسس دولت اسلامی افغانستان پس از پیروزی جهاد را به کافۀ ملت افغانستان و به ویژه خانوادۀ محترم شان ابراز داشت.

آنان برای مرحومی جنت فردوس و برای بازماندگان شان صبر جمیل از بارگاه ایزد لایزال استدعا نموده، درگذشت مرحومی را یک ضایعۀ بزرگ برای کشور و مردم افغانستان دانستند. رئیس‌جمهور غنی جهت برگزاری مراسم تشیع جنازه، به‌خاکسپاری و فاتحۀ مرحوم پروفیسور حضرت صبغت‌الله مجددی، به وزارت‌های دفاع ملی، امور داخله و ریاست عمومی ادارۀ امور ریاست‌جمهوری هدایات لازم صادر نمود.

وی تاکید کرد که تمامی اقدامات و تشریفاتی که برای به خاکسپاری و مراسم فاتحۀ ایشان منحیث شخصیت ملی و رئیس اسبق دولت اسلامی افغانستان لازم است در نظر گیرند. همچنان وزارت کار و امور اجتماعی را مؤظف نمود تا فردا چهارشنبه مورخ ۲۴ دلو سال ۱۳۹۷ را به‌مناسبت درگذشت و اجرای مراسم ویژه خاکسپاری حضرت صبغت‌الله مجددی در سراسر کشور رخصتی عمومی اعلام نماید.

رئیس‌جمهور از اعضای کابینه نیز تقاضا بعمل آورد تا جهت غمشریکی با اعضای خانوادۀ مرحومی در مراسم جنازه اشتراک نمایند. سپس، رئیس‌جمهور کشور اشتراک اجمل احمدی سرپرست وزارت صنعت و تجارت و احمدذکی سرفراز شاروال کابل را در جلسه کابینه خیر مقدم گفته و در امور محوله برای‌شان آرزوی موفقیت نمود.

همچنان استاد محمدسرور دانش معاون دوم ریاست‌جمهوری، طرح تعدیل، ایزاد و حذف در برخی از مواد قانون انتخابات را به جلسه ارائه کرد که در اخیر جلسه، طرح متذکره طی فرمان تقنینی از جانب مقام عالی توشیح گردید.#