رئیس‌جمهورغنی بر محو کامل پولیو تأکید کرد

رئیس‌جمهورغنی بر محو کامل پولیو تأکید کرد

محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، قبل از ظهر امروز گزارش پیشرفت‌ها و چالش‌های تطبیق برنامۀ پولیو در افغانستان را استماع نمود.

مسوولین وزارت صحت عامه و نهادهای مربوطه دراین راستا گزارش کامل را پیرامون ابعاد تطبیق برنامۀ محو پولیو در ولایات مختلف افغانستان ارائه کردند و از توجه رئیس‌جمهور کشور نسبت به تطبیق برنامۀ محو پولیو تشکر کرده و پیشنهادات و مشکلات را در این زمینه مطرح ساختند.

رئیس‌جمهور کشور پس استماع گزارش نهادهای مربوطه، گفت که مشکلات دراین زمینه باید شناسایی شوند و بالای تمام موقعیت‌های دوردست، تمرکز صورت گیرد و نیز یک تحلیل واضح و همه‌جانبه دراین خصوص ترتیب گردد.

رئیس‌جمهورغنی به‌منظور تطبیق مؤثر و تسریع روند برنامه محو پولیو به مسوولین مربوطه به‌ویژه ادارۀ مستقل ارگان‌های محلی هدایت داد تا در هماهنگی با مقامات محلی، اقدامات جدی و عاجل را روی‌دست گیرند.

رئیس‌جمهور غنی با تأکید گفت که ادارات زیربط در مرکز و ولایات جهت عملی‌شدن سراسری برنامۀ محو پولیو از تمام امکانات کار گیرند و هماهنگی لازم را در این رابطه ایجاد نمایند. وی بر اتخاذ تدابیر ویژه برای محو کامل پولیو در آینده نیز تأکید کرد.

شریک سازی
Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someoneTweet about this on TwitterShare on LinkedIn0