رئیس جمهور غنی: شرایط تحصیلات عالی برای علمای دینی در کشورهای اسلامی فراهم می شود

رئیس جمهور غنی: شرایط تحصیلات عالی برای علمای دینی در کشورهای اسلامی فراهم می شود

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در جریان سفرش به ولایت فاریاب بعد از ظهرامروز با شماری از علمای دینی آن ولایت دیدار کرد.

در این دیدار غلام نبی غفوری معاون شورای علمای فاریاب صحبت کرد و ضمن مطرح نمودن مشکلات علما در عرصه های مختلف، از توجه رئیس جمهور به علما تشکر نمود.

سپس رئیس جمهور غنی صحبت کرده، گفت که علما وارثین پیامبران اند و در وجود شما تسلسل فهم و درک ادوار طلایی اسلام و احکام شرعی نهفته است.

رئیس جمهور خطاب به علمای فاریاب گفت که شما از میراث فرهنگی عظیم نمایندگی می کنید و از طریق راه ابریشم علمای فاریاب اخلاق نیکو و علم را به سایر نقاط انتقال می دادند و شما باید نقش بزرگ تان را دوباره احیای کنید. وی تاکید کرد که خواست ملی تان را طبق اوامر الهی برجسته نمایید.

رئیس جمهور گفت که این برای ما غیر قابل قبول است که با علما زورگویی و رویۀ زشت صورت گیرد. وی افزود که قانون اساسی ما در جهان بی نظیر است و شرایط تحصیلات عالی برای علمای دینی در کشورهای اسلامی فراهم می گردد.

رئیس جمهور از علمای فاریاب خواست که در لویه جرگه مشورتی صلح، این مسئله را که در صلح خیر نهفته است، برجسته سازند و افزود که قوت روحانی علمای افغانستان بسیار زیاد است و صدای صلح آنان تاثیرگذار می باشد.