اعلامیه مطبوعاتی در پیوند به حمله تروریستی در یک مراسم عروسی در شهر کابل

ارگ، کابل: با تاسف و اندوه فراوان، شماری از هموطنان عزیز ما که در یک مراسم عروسی گردهم آمده بودند و خوشی شان را تجلیل می کردند، آماج یک حمله تروریستی قرار گرفتند و جان های شیرین شانرا از دست دادند و شماری هم زخمی شدند. این حمله تروریستی بر محفل خوشی مردم عادی کشور ما صورت گرفته است که هیچ هدف نظامی و دولتی در آن نبوده.

رئیس جمهوری اسلامی افغانستان این عمل شنیع دشمنان مردم را به شدید ترین الفاظ محکوم نموده و آنرا بزرگترین و فجیع ترین جنایت علیه بشریت و انسانیت عنوان کرده گفت: آماج قرار دادن مردم ما در مراسم خوشی، مکاتب، مساجد، بازارها و مکان های عامه نشان دهنده قساوت یک گروه هراس افگن است که برای کشتن مردم بی گناه ما کمر بسته اند. رئیس جمهور افزود که جامعه جهانی نباید در قبال این گونه اعمال وحشیانه و ضد بشریت خاموشی اختیار کند، بلکه در ردیابی و محکومیت عاملین آن در کنار مردم افغانستان بایستند.

رئیس جمهوری اسلامی افغانستان به مسئولین مربوطه هدایت داد تا چگونگی وقوع این رویداد غم انگیز را بررسی همه جانبه نموده و به زخمی ها و خانواده های قربانیان رسیده گی عاجل نمایند.

رئیس جمهور کشور گفت که طالبان با نکوهش این حمله نمی‌توانند خود را تبرئه کنند، زیرا آنان خود فراهم‌کننده بستر برای فعالیت تروریستان‌‌اند.

رئیس‌جمهور با تاکید گفت که نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، انتقام هر قطره خون مردم بی گناه را از تروریستان جنایت پیشه می گیرند و با استعمال مشروع قوه، آنان را در هر گوشه و کنار کشور شدیداً سرکوب خواهند کرد. وی همچنان به رهبری نیروهای امنیتی و دفاعی کشور دستور داد تا برای رد یابی و سرکوب عاملین این حمله، از تمام امکانات کارگیرند.

در پی این جنایت ضد بشریت رئیس جمهور کشور تمامی برنامه های کمپاینی خویش را برای امروز لغو نموده و قرار است بمنظور بررسی وضعیت امنیتی کشور، جلسۀ خاص امنیتی را رهبری نماید.

رئیس جمهور غنی مراتب عمیق تسلیت و همدردی خویش را به خانواده های شهدا ابراز می کند و برای زخمی ها صحتمندی کامل از درگاه ایزد متعال تمنا دارد.