اعلامیۀ مطبوعاتی در پیوند به دیدار رئیس جمهورغنی با جنرال جوزف دنفورد لوی درستیز ایالات متحدۀ امریکا

اعلامیۀ مطبوعاتی در پیوند به دیدار رئیس جمهورغنی  با جنرال جوزف دنفورد لوی درستیز ایالات متحدۀ امریکا

ارگ، کابل: محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، صبح امروز با جنرال جوزف دنفورد لوی درستیز ایالات متحده امریکا که به‌منظور یک سفر رسمی به کابل آمده‌بود، در ارگ دیدار کرد.

سفر لوی درستیز امریکا به افغانستان، نشانۀ تعهد دوام‌دار ایالات متحده امریکا در زمینۀ حمایت از آموزش و توانمند‌سازی نیروهای امنیتی و دفاعی افغان می‌باشد.

سال گذشته کشورهای عضو ناتو در کنفرانس وارسا روی توافق‌نامۀ چهار ساله درخصوص حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان به‌عنوان نیروی رهبری‌کننده، توافق کردند. این توافق برای نیروهای امنیتی و دفاعی افغان این باورمندی را می‌دهد که منحیث یک نیروی محاربوی مؤثر و مستقل در راستای تأمین امنیت کشور، رشد و توسعه نمایند.

رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان در دیدارش با جنرال جوزف دنفورد، به‌خاطر تعهدات دوام‌دار ایالات متحده امریکا و کشورهای عضو ناتو به‌منظور تأمین امنیت افغانستان و هم‌چنان خدمات موصوف در این کشور، تشکری کرد.

جنرال جوزف دنفورد، در جریان دیدارهایش وضعیت را به‌طور همه‌جانبه ارزیابی و براساس آن پیشنهادات خود را برای افزایش نیروها به‌منظور آموزش، مشوره‌دهی و همکاری با نیروهای امنیتی و دفاعی افغان ارائه خواهد کرد.

رئیس‌جمهور غنی و جنرال دنفورد از زمان انتقال مسوولیت‌های امنیتی که مسوولیت آن را رئیس‌جمهور غنی به‌عهده داشت و در آن‌زمان جنرال دنفورد قوماندان عمومی آیساف بود، باهم‌ شناخت دارند.#

شریک سازی
Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someoneTweet about this on TwitterShare on LinkedIn0