اعلامیه مطبوعاتی در پیوند به حمله تروریستی بالای مسجد جوادیه در شهر هرات

ارگ، کابل: محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، حمله تروریستی بالای نمازگزاران در مسجد جوادیۀ محله بکرآباد شهر هرات را که در اثر آن شماری از هموطنان ما شهید و زخمی گردیدند، به شدیدترین الفاظ محکوم می کند.
رئیس جمهور ضمن محکوم نمودن این حمله تروریستی، گفت که تروریستان با هدف قرار دادن افراد ملکی، حمله به مساجد و تکیه خانه ها و سایر اماکن مقدسه، ماهیت ضد اسلامی خویش را بیشتر از پیش نمایان می کنند. این گونه حملات تروریستی در مغایرت با اصول اسلامی و حقوق بشری می باشد.
حکومت وحدت ملی این عمل جنایت کارانۀ و ضد اسلامی را شدیداً محکوم می کند و از مردم مسلمان کشور و علمای دینی می خواهد تا علیه اعمال وحشیانۀ تروریستان به یک صدا ایستادگی کنند.
افغانستان الگو برای همزیستی مسالمت آمیز مذهبی می باشد، مردم مسلمان افغانستان و پیروان مذاهب همیشه در کنار هم زندگی کرده و تروریستان نمی توانند با این گونه اعمال جنایت کارانه شان در میان مردم ما تفرقه مذهبی ایجاد نمایند.
رئیس جمهور کشور مراتب تسلیت و همدردی خویش را به خانواده های قربانیان این حادثه ابراز می کند و برای شهدا بهشت برین و به مجروحین شفای کامل از درگاه ایزد منان تمنا دارد.

شریک سازی
Share on Facebook0Share on Google+0Email this to someoneTweet about this on TwitterShare on LinkedIn0