اعلامیۀ مطبوعاتی در پیوند به حملۀ تروریستی در ناحیۀ نهم شهر کابل

ارگ، کابل: دشمنان صلح و ثبات افغانستان به سلسلۀ جنایات شان صبح امروز با انجام یک حملۀ تروریستی در یکی از ساحات ملکی ناحیۀ نهم شهر کابل، متاسفانه شماری از هموطنان بیگناه ما را شهید و تعداد دیگری را زخمی ساختند.

طالبان ادعا کرده اند که کاروان نیروهای خارجی را هدف قرار داده اند، در حالی‌که به گونه‌ی واضح دیده می شود که قربانیان این رویداد خونین، افراد ملکی هستند.

رئیس جمهور غنی، با شدیدترین الفاظ این عمل جنایت کارانۀ طالبان را محکوم کرده، گفت که صلح با این گروه که هنوز در پی کشتن مردم بی‌گناه ما اند، دشوار خواهد بود.

رئیس جمهور گفت: جامعه بین المللی با توجه به عملکردهای طالبان، باید بداند که با چه گروه جنایت پیشه و خون خوار در حال معامله می باشند. گروهی که همه روزه بالای افراد ملکی و تاسیسات عام المنفعه، حملات تروریستی را انجام می دهند، مردم بی‌گناه را به خاک و خون می‌کشانند و از ویرانی افغانستان دریغ نمی‌ورزند.

رئیس جمهور افزود: توقع دولت جمهوری اسلامی افغانستان از دنیا این است که در برابر این گونه اعمال جنایتکارانه و وحشیانۀ طالبان خاموش نمانند و اصلیت این گروه تروریستی را که به غیر از کشتار مردم بی‌گناه ما هدف دیگری ندارند، بشناسند.

رئیس‌جمهورغنی ضمن اینکه به مسوولین مربوطه هدایت داد تا در زمینۀ رسیدگی به مجروحین این حادثۀ تروریستی از هیچگونه سعی و تلاش، دریغ نه ورزند؛ مراتب تسلیت و هم‌دردی خویش را به خانواده‌های شهدا ابراز کرده و برای زخمی‌شده‌گان صحتمندی کامل از درگاه ایزد متعال، استدعا  می نماید.